Przy wznoszeniu budynku wielokondygnacyjnego jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych jest strop. Ze względu na charakterystykę eksploatacji do jego budowy niezbędne jest użycie materiałów o podwyższonej wytrzymałości. Najczęściej jest to zbrojony beton, natomiast w lżejszych konstrukcjach stosuje się m.in. drewniane stelaże. Ich poprawne wykonanie warto zlecić profesjonalistom – nasza firma TEJADO świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Co to jest strop?

W każdym budynku dopuszczonym do eksploatacji musi znajdować się sufit – nawet wtedy, gdy dotyczy to obiektu parterowego. Montowane na ścianach nośnych i działowych układy konstrukcyjne to właśnie stropy, których różne rodzaje jesteśmy w stanie przygotować zgodnie z indywidualnymi preferencjami inwestora. Działamy na terenie Zielonej Góry i całego województwa lubuskiego. Wspomniana przegroda oddziela między sobą poszczególne kondygnacje, tworząc zarówno sufit, jak i podłogę dla wyższego piętra. Jednocześnie podstawową funkcją tego elementu jest stabilizacja całej konstrukcji.


Warto zwrócić też uwagę na właściwości danego rodzaju stropu w kontekście izolacji akustycznej oraz cieplnej poszczególnych pomieszczeń. Podczas jego budowy trzeba zająć się montażem wysokiej jakości elementów izolacyjnych, co pozwala wyeliminować mostki termiczne i zredukować przenikanie hałasu pomiędzy kondygnacjami. W zależności od charakterystyki danego obiektu wykorzystuje się różne materiały do przygotowania przegrody poziomej. Inwestorów zainteresowanych jej profesjonalnym wykonaniem zapraszamy do współpracy z naszą firmą – działamy na terenie Zielonej Góry i całego województwa lubuskiego.

Rodzaje stropów

Przed zakupem materiałów do wykonania wspomnianego układu konstrukcyjnego inwestor musi określić jego charakterystykę. Typ przegrody oddzielającej kondygnacje ustala architekt – tak, by obciążenia w trakcie eksploatacji obiektu były przenoszone równomiernie. Zachęcamy do zapoznania się z najpopularniejszymi rodzajami stropów, jakie wykorzystywane są w polskim budownictwie.

Stropy monolityczne

Usztywnienie budynku poprzez montaż układu konstrukcyjnego stanowiącego sufit i podłogę dla wyższych kondygnacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Jednym z najprostszych rozwiązań jest budowa stropu monolitycznego. To przygotowywane ze zbrojonego betonu płyty o wymiarach dopasowanych do innych elementów obiektu – ścian nośnych i działowych. W tym wypadku należy pamiętać o odpowiednim podparciu ciężkiej konstrukcji. Wymaga to użycia specjalnego deskowania lub szalunków.


Takie rodzaje stropów mają wiele zalet, gdyż:


Do wad należy natomiast zaliczyć konieczność użycia wspomnianego szalowania. Cały układ konstrukcyjny przed oddaniem do eksploatacji i realizacją dalszych prac musi również dobrze się związać, co oznacza przestój w robotach.

Stropy gęstożebrowe

Kolejnym typem przegrody poziomej układanej między kondygnacjami w budynkach jest strop gęstrożebrowy. Szkielet stanowią w tym wypadku specjalne belki z żelbetu. Po ich wciągnięciu i rozstawieniu w odpowiednich odległościach przeprowadzane jest stemplowanie, a następnie wypełnianie powstałych przestrzeni między elementami za pomocą pustaków. Tak przygotowana konstrukcja zalewana jest następnie odpowiednią mieszanką nadbetonu.


Do atutów takiego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim stosunkowo niewielki ciężar. Ułożenie belek i pustaków przeprowadza się ręcznie, bez użycia specjalistycznego sprzętu ciężkiego, co także jest zaletą. Jesteśmy w stanie zrealizować budowę stropu gęstożebrogwego m.in. w Zielonej Górze. Ofertę kierujemy jednak do wszystkich inwestorów wznoszących obiekty na terenie województwa lubuskiego.

Stropy belkowe – sprawdzone rozwiązanie dla budownictwa mieszkalnego

W przypadku wznoszenia domów jednorodzinnych inwestorzy często decydują się na użycie drewna jako głównego materiału konstrukcyjnego. Można z niego wykonać wiele elementów, w tym przede wszystkim więźbę dachową, ale też stropy belkowe. Budowa tego rodzaju konstrukcji polega na zamontowaniu bali na gotowych już ścianach, a następnie zakotwienie ich w poprawny sposób. Wypełnieniem jest odpowiednio dobrany materiał termoizolacyjny – najpopularniejszym wyborem inwestorów jest wełna mineralna.


To stosunkowo tanie i proste w montażu stropy, które jesteśmy w stanie przygotować dla klientów z województwa lubuskiego, w tym m.in. na terenie Zielonej Góry. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi tartakami możemy zaproponować tego typu rozwiązania w konkurencyjnych cenach. Belkowa konstrukcja jest przez naszych specjalistów instalowana w krótkim czasie, co dla wielu inwestorów ma duże znaczenie.

Nowoczesne stropy kanałowe – idealne rozwiązanie dla budownictwa przemysłowego

Na przykładzie obiektów wielkopowierzchniowych, z jakimi można spotkać się przede wszystkim w przypadku budownictwa przemysłowego, najlepiej widać, że budowa stropu to skomplikowany i wieloetapowy proces, który każdorazowo wymaga indywidualnego podejścia do realizacji zlecenia. Mowa tutaj zarówno o samym procesie wykonywania poszczególnych prac, jak i o umiejętnym doborze odpowiednich materiałów. Okazuje się bowiem, że rozwiązania stosowane podczas wznoszenia np. domów jednorodzinnych, z przyczyn technicznych są nieodpowiednie do budowy obiektów znacznie większych. Na jaki rodzaj stropu warto się zatem zdecydować, aby inwestycja przebiegała bezpiecznie i zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem?


Obecnie wykonawcy z pewnością mają wiele różnych opcji do wyboru. Jednak pomimo tego bardzo dużą popularnością cieszą się nowoczesne konstrukcje kanałowe. Co wyróżnia je na tle alternatywnych propozycji? Po pierwsze – do produkcji tego typu elementów wykorzystuje się stal o wytrzymałości 1860 MPa lub 2160 MPa – w zależności od przewidywanego obciążenia. Używa się również wysokiej klasy betonu C40/50, a co za tym idzie, gotowy prefabrykat zyskuje szereg niezwykle pożądanych właściwości. Wytrzymałość kablobetonu i strunobetonu może wynosić aż do 40 kN/m2, a maksymalna rozpiętość aż do 28 m. Dzięki stropom kanałowym uzyskuje się też znacznie lepszą izolację akustyczną oraz odporność na warunki atmosferyczne – nawet te najbardziej niesprzyjające. Płyty tego typu najlepiej sprawdzają się podczas realizacji dużych inwestycji przemysłowych.

Jakie są największe zalety stropów kanałowych?

Wykorzystanie wysokiej jakości stropów kanałowych niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Za największą z nich powszechnie uznaje się możliwość szybkiego obciążenia konstrukcji po ułożeniu płyt. Co więcej – w trakcie obciążania nie ma konieczności podpierania ułożonych wcześniej komponentów. Kolejnym atutem jest gładka powierzchnia prefabrykatów, dzięki której prace wykończeniowe związane z położeniem tynków we wnętrzu przebiegają bardzo sprawnie.


Trzeba także wspomnieć o możliwości zmiany układu ścian działowych, które są ustawiane na stropie. Jeżeli zatem są Państwo zainteresowani kompleksową ofertą w tym zakresie, to serdecznie zachęcamy do kontaktu. Nasze usługi świadczymy na terenie Zielonej Góry oraz całego województwa lubuskiego.

Stropy kanałowe a kwestia montażu

Biorąc pod uwagę fakt, że stropy kanałowe wykorzystywane są do budowy obiektów przemysłowych, do ich montażu potrzebny jest ciężki sprzęt – dźwig kołowy lub żuraw wieżowy. Taki stan rzeczy wiąże się oczywiście z dodatkowymi nakładami finansowymi, ale pomimo tego inwestycja dalej jest bardzo opłacalna. Chodzi oczywiście o to, że dzięki swojej budowie ten rodzaj konstrukcji stropowej pozwala zredukować konieczne do poniesienia wydatki na późniejszym etapie realizacji inwestycji.

Stropy kanałowe – dlaczego warto zlecić ich wykonanie naszej firmie?

Wszystkich wykonawców zajmujących się realizacją inwestycji przemysłowych serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej wyjątkowej oferty. Jako doświadczeni specjaliści zapewniamy obsługę kompleksową, w której zakresie znajduje się zarówno sprzedaż najwyższej klasy stropów, jak i przygotowanie szczegółowej wyceny oraz transport zamówionych materiałów prosto na plac budowy. Do kontaktu zapraszamy przede wszystkim klientów z Zielonej Góry oraz całego województwa lubuskiego.

Wycena stropu

Podobnie jak w przypadku przygotowywania innych elementów konstrukcyjnych, ostateczny koszt ich wykonania uzależniony jest od kilku podstawowych czynników. To przede wszystkim metraż danego obiektu. Jego powierzchnia użytkowa określa jednocześnie wymiary stropu, a co za tym idzie – ilość materiałów potrzebnych do zrealizowania budowy. Ich rodzaj także jest brany pod uwagę przy przygotowywanej przez nas wycenie prac. Droższe artykuły budowlane mogą zagwarantować lepsze parametry pod względem izolacyjności akustycznej i termicznej, a także większą wytrzymałość na obciążenia.


Ostateczną decyzję co do każdego z elementów konstrukcji stropowej podejmuje inwestor w porozumieniu z architektem i kierownikiem budowy. Dla każdego zlecenia wykonujemy precyzyjny kosztorys, w którym szczegółowo opisujemy wybrane rozwiązania pod kątem ceny ich zakupu w danym okresie. W ten sposób łatwo można zaplanować wydatki na dalsze prace. Należy również pamiętać o konieczności opłacenia ekipy przeprowadzającej roboty w zakresie ułożenia danego rodzaju stropu. Jesteśmy pod tym względem konkurencyjni na rynku, gwarantując jednocześnie pełen profesjonalizm oraz terminową realizację powierzonych nam czynności w zakresie przygotowywania elementów konstrukcyjnych tego typu.


Zapewniamy kompleksowe wsparcie, proponując sprawdzone rozwiązania i atrakcyjne ceny usług, korzystając z nawiązywanych przez lata funkcjonowania w branży relacji z hurtowniami materiałów budowlanych, tartakami i profesjonalnymi podwykonawcami. Nasze kosztorysy są rzetelne i zawsze konsultowane z zamawiającymi, dzięki czemu pozostają dopasowane do ich potrzeb i możliwości finansowych. Zainteresowanych solidnymi stropami inwestorów z Zielonej Góry i innych miejscowości na terenie województwa lubuskiego zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy!